Chcesz z nami współpracować? Skontaktuj się z nami!

Zestaw narzędzi dla instalatora urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych

 • Strona główna
 • Blog
 • Zestaw narzędzi dla instalatora urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi czynności związane z instalacją, konserwacją, serwisem lub likwidacją urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych powinien posiadać niezbędny zestaw narzędzi. Takie wyposażenie regulowane jest przez tzw. ustawę f-gazową UDT. Dowiedz się, a jakie są niezbędne narzędzia.

Elektroniczny przyrząd do wykrywania nieszczelności

Wykrywacz nieszczelności LS2 CPS posiada mikroprocesorową elektronikę czujników, które wykorzystują multi sygnały, a także poprawiają czułość z jednoczesną redukcją fałszywych alarmów. Ponadto przenośny przyrząd ten wyposażony został w nową technologią czujników E_MOS, zawierających opatentowaną konstrukcję regulacji impulsów. Zapewnia najwyższy poziom czułości, bo aż 3 g/rok. Wykazuje bardzo wysoką czułość na czynnik R410A i nowe czynniki HFO.

Wykrywacz nieszczelności w aerozolu

Jest to nieszkodliwy środek zgodny z normą DIN-DVGW. Wykrywacz pozwala na skuteczne lokalizowanie nieszczelności rurociągów, węży, połączeń spawanych, lutowanych, urządzeń na palny gaz, urządzeń chłodniczych i wielu innych. Preparat jest niepalny, antykorozyjny i całkowicie bezpieczny dla środowiska.

Preparat do wykonania prób szczelności

Tester szczelności Pulsar to wygodny i łatwy w użyciu produkt, który służy do lokalizowania uszkodzeń w instalacjach gazowych, klimatyzacyjnych oraz chłodniczych. Działa antykorozyjnie, jest niepalny oraz nieszkodliwy dla środowiska. Znajduje zastosowanie w poszukiwaniu nieszczelności, gdzie w przypadku wykrycia miejsca wycieku tworzą się pęcherzyki.

Stacja do odzysku czynnika

Stacja służąca do odzysku czynnika chłodniczego posiada separator oleju, który oddziela olej od czynnika chłodniczego. Urządzenie wyposażone w chłodnicę, która umożliwia szybkie przetaczanie czynnika w stanie ciekłym bądź gazowym. Stacja odpowiada maksymalnie na zapotrzebowania instalatorów. Sprawdzi się do wszystkich czynników chłodniczych, również tych palnych. 

Wąż ciśnieniowy

Węże z zaworami odcinającymi pozwalają zahamować przedostawanie się substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych do środowiska. Działają zarówno w trakcie, jak i po wykonaniu czynności odzysku lub napełnienia.

Pompa próżniowa

Pompy próżniowe przeznaczone są do usuwania gazów z zamkniętej przestrzeni. Wytwarzają podciśnienie lub warunki zbliżone do próżni. Znajdują zastosowanie w klimatyzacji, w której układ wymaga osuszania poprzez usuwanie cząstek wilgoci. Pompa próżniowa w klimatyzacji wykorzystuje olej jako ciecz, która spręża powietrze i umożliwia usunięcie z układu.

Zestaw manometrów

Manometr jest przyrządem do pomiaru ciśnienia względem ciśnienia otoczenia. Zazwyczaj stosowany jest zazwyczaj do mierzenia ciśnienia wody oraz gazów. Wykorzystywany jest w ciepłownictwie, hydraulice, gazownictwie, ale także chłodnictwie. Manometrem można również mierzyć czynniki chłodnicze.

Zestaw narzędzi serwisowych dostępnych w ofercie Prymus

Oprócz podstawowych narzędzi niezbędne są także inne elementy, które umożliwią przeprowadzenie serwisu zgodnie z ustawą F-gazową.

Są to narzędzia:

 • butla ciśnieniowa z zaworem dwudrożnym,
 • waga o zakresie pomiarowym, który dostosowany jest do wielkości pojemnika,
 • zestaw do lutowania twardego gazowy lub elektryczny,
 • zestaw kluczy ze specjalistycznymi kluczami stosowanymi w chłodnictwie,
 • obcinarka rolkowa do rur miedzianych
 • zestaw wiertarek do rur miedzianych,
 • zestaw kielichownic do połączeń wzdłuż lutowanych,
 • zestaw do rozwalcowywania rur,
 • przyrządy do pomiarów wielkości elektrycznych: amperomierz, woltomierz i omomierz,
 • termometr o zakresie temperaturowym -20 do 150 st. C,
 • szczypce ewakuacyjne,
 • środki ochrony indywidualnej.

Sprawdź ofertę narzędzi serwisowych od Prymus

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *