Chcesz z nami współpracować? Skontaktuj się z nami!

OZE – konferencja Prymus w Gniewie

oze konferencja prymus

OZE – konferencja Prymus w Gniewie o Odnawialnych Źródłach Energii i branży HVACR odbyła się w dniach 16 – 17.10.2021 roku.

Organizując spotkanie dla Partnerów Prymusa , i tym razem – jak to mamy w zwyczaju – odeszliśmy od sztywnej konwencji sali szkoleniowej. Nasza Konferencja odbyła się w jednej z komnat malowniczego Zamku w Gniewie. Zaproszonych gości powitaliśmy głośnym wystrzałem z armaty, a część szkoleniową uwieńczyliśmy uroczystą kolacją z historyczną oprawą biesiady na Zamku. Z pewnością solidny łyk historii na wesoło pozwoli wszystkim na długo zapamiętać okoliczności pogłębiania fachowej wiedzy z Prymusem.

OZE konferencja w Gniewie

OZE oraz nowości z branży HVACR

W gościnnych progach Zamku Gniew omawialiśmy najnowsze rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, klimatyzacji oraz chłodnictwa. Poruszyliśmy wszystkie ważniejsze kwestie, dotyczące nie tylko samych urządzeń, ale również akcesoriów i materiałów towarzyszących.

Z uwagi na ciągły rozwój rynku klimatyzacji oraz pomp ciepła obowiązkowym punktem programu naszych spotkań z instalatorami są zawsze zagadnienia dotyczące najnowszych trendów na rynku HVACR. Urządzenia są permanentnie modernizowane, a kolejne wersje posiadają coraz więcej funkcjonalności ułatwiających użytkowanie. Dlatego część naszego spotkania poświęciliśmy na szczegółowe omówienie najnowszych technologii zastosowanych w klimatyzatorach oraz pompach ciepła Kaisai, dostępnych w ofercie Prymus.

Jednak z największym zainteresowaniem uczestników naszej konferencji spotkał się temat instalacji fotowoltaicznych, jako źródła czystej energii odnawialnej (OZE). Ogniwa fotowoltaiczne zapewniające własną energię elektryczną cieszą się obecnie gwałtownym zainteresowaniem przedsiębiorców jak i osób prywatnych. Podczas szkolenia poruszyliśmy kilka najważniejszych aspektów tych urządzeń: konstrukcja, moc, odporność na warunki atmosferyczne a także warunki gwarancji.

Szkolenie produktowe Sanha

Istotnym zagadnieniem części szkoleniowej naszego spotkania był także temat produktów z miedzi znajdujących się w naszej ofercie. Wysokociśnieniowe rury i złączki Sanha z miedziano-żelaznego stopu CuFe2, mających szerokie zastosowanie w instalacjach chłodniczych. Z wytrzymałością sięgającą 130 barów, zwłaszcza w systemach z czynnikiem CO2(R744). Temat przewodów rurowych i złączek miedzianych była żywo dyskutowana z uwagi na wahania cen miedzi oraz pojawiające się problemy z ich logistyką w ostatnim czasie.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *