Chcesz z nami współpracować? Skontaktuj się z nami!

Jak dobrać odpowiednią pompę próżniową?

Jak odpowiednio dobrać pompę próżniową

Instalatorze, czy wiesz, jak dobrać odpowiednią pompę próżniową? Możesz zrobić to na trzy sposoby. Poznaj każdy z nich i zamów pompę próżniową na naszym panelu b2b Prymus HVACR.

Dobór pompy próżniowej poprzez czynnik chłodniczy

Do zasilenia próżniowego nowych instalacji chłodniczych, należy zastosować pompę próżniową z zaworem zapobiegającym przepływowi wstecznemu. W przeciwnym razie istnieje wysokie ryzyko przedostania się strumienia zwrotnego do sprężarki oraz zanieczyszczenia czynnika chłodniczego. Pompa próżniowa Value 4.0 CFM – V-I240Y – R32 zapewni wysoką niezawodność stosując ją razem z czynnikami chłodniczymi z grupy HFC i HFO np: R32, R1234yf.

Dobór pompy próżniowej według szybkości pompowania

Szybkość pompowania pompy próżniowej jest zwykle wyrażony w I/min. Czas pracy jest bezpośrednio powiązany z szybkością pompowania.

Pompa próżniowa Value 4.0 CFM – V-I240Y – R32 jest odpowiednia dla natężenia przepływu między 60 – 120 l/min:

  • Lodówki domowe
  • Klimatyzatory domowe
  • Klimatyzacja samochodowa

Wybór pompy próżniowej według stopnia próżni

Stopień próżni wyraża się w jednostkach Pa/mikron, gdzie wyższy stopień próżni odpowiada mniejszym wartościom liczbowym. Wybierając pompę próżniową, opcję obejmują jednostopniową lub dwustopniową pompę próżniową.

Pompa próżniowa Value 4.0 CFM – V-I240Y – R32 to pompa dwustopniowa o głębokości próżni 15 mikronów. Pompy odpowiednie do tego stopnia próżni można używać przy klimatyzatorach domowych, klimatyzacji samochodowej, lodówkach, klimatyzatorach centralnych i urządzeniach chłodniczych.

Teraz już wiesz, jak dobrać odpowiednią pompę próżniową i przy jakiej pracy przyda Ci się pompa próżniowa Value 4.0.

Na naszym panelu b2b kupisz również Stację do odzysku czynników chłodniczych Value, o której wspomnimy trochę więcej już wkrótce!

Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty produktów marki Value TUTAJ

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *