Chcesz z nami współpracować? Skontaktuj się z nami!

Fotowoltaika – mity

Stosowanie paneli fotowoltaicznych obecnie można nazwać globalnym trendem bezemisyjnej produkcji, jak również przechowywania i wykorzystywania energii elektrycznej. I dlatego fotowoltaika stała się jednym z najważniejszych sektorów OZE. Rynek energii słonecznej  w Polsce rozwija się dość dynamicznie. Na przykładzie 2021 roku, na koniec listopada moc zainstalowanych fotowoltaik w Polsce wynosiła 7122 MW. To znaczy, że w ciągu roku powstało 48 160 sztuk nowych instalacji.

Na co pozwala nam fotowoltaika?

Fotowoltaika pozwala nam na stworzenie budynku, który będzie nisko lub nawet zero-energetyczny. Jakie korzyści czerpiemy z fotowoltaiki? Posiadając fotowoltaikę i produkując własną energię elektryczną jesteśmy w stanie zaopatrzyć nasze gospodarstwo domowe w ciepłą wodę, ogrzewanie, wentylację oraz zasilanie urządzeń domowych.

Zielona energia w twoim domu! W obecnych czasach bycie EKO stało się bardzo modne, ale to dobrze. Ta moda akurat nam się podoba. Za pomocą modułów, które są połączone w panele fotowoltaiczne, stanowią jednocześnie niewyczerpalne źródło energii elektrycznej. Promienie słoneczne przetwarzane na prąd są świetną alternatywą dla paliw kopalnych. A dokładniej, dzięki panelom fotowoltaicznym zmniejszamy ślad węglowy i przyczyniamy się do lepszego życia na naszej planecie.

Okazuje się, że idealnym połączeniem jest fotowoltaika i pompa ciepła. Ten duet daje możliwość sporządzić tzw. system domu pasywnego, czyli takiego, który nie pobiera energii z zewnątrz. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że koszty ogrzewania zredukują się niemal do zera. 

Mity na temat fotowoltaiki

Mitów związanych z fotowoltaiką jest wiele. Najczęściej głoszą je osoby, które nie mają dokładnej wiedzy na ten temat i się na tym nie znają. Przez takie osoby dezinformacja na ten temat rozwija się w naszym społeczeństwie dość szybko. My rozwiejemy twoje wątpliwości na temat fotowoltaiki oraz obalimy wszelkie mity!

 • Instalacja fotowoltaiczna się nie opłaca?
  Instalacja fotowoltaiczna to najlepsza lokata. Jeżeli skorzystamy z porady i usługi osoby, która zna się na tej branży i cały czas szkoli się w tym kierunku, będziemy mieli pewność, że fotowoltaika nam się opłaci. Na to, abyśmy byli zadowoleni z wyboru paneli fotowoltaicznych, będzie miał odpowiedni dobór mocy instalacji, co do zużycia rocznego przy rzetelnej cenie. W takiej sytuacji po 6-7 latach możemy spodziewać się zwrotu kosztów.
 • Czy fotowoltaika wiąże się z wysokim ryzykiem wystąpienia pożaru?
  Wysokie napięcie, które sięga do 1000V może być obawą do wystąpienia pożaru Jednak posługując się podstawową wiedzą na temat instalacji, przy doborze odpowiednich komponentów można to ryzyko zminimalizować nawet do zera.
 • Czy fotowoltaika jest tylko dla bogatych ludzi?
  Rzeczywiście, koszty związane z zakładaniem paneli fotowoltaicznych nie jest niski, ale warto na ten temat porozmawiać ze specjalistą, który przybliży ci program dofinansowań, które są dostępne w Polsce.
 • Fotowoltaika w Polsce, ze względu na warunki pogodowe, nie jest możliwa?
  Nasza strefa klimatycznie jest zdecydowanie optymalna, aby korzystać z promieni słonecznych w celu uzyskania energii. Wystarczy umieścić panele słoneczne pod właściwym kątem nachylenia.  

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *