Blog

Sprężarki chłodnicze, jak działają?

Sprężarki służą do sprężania czynnika chłodniczego w urządzeniach do chłodzenia powietrza, wody lub odprowadzania ciepła. Najpopularniejszym zastosowaniem sprężarek są lodówki lub klimatyzatory. Odpowiadają one za utrzymanie niskiej temperatury oraz są sercem systemów, które zapewniają komfortowe warunki mieszkaniowe.

Czytaj więcej

Czynnik chłodniczy stosowany w chłodnictwie i klimatyzacji

Czynniki chłodnicze są wykorzystywane w chłodnictwie oraz klimatyzacji. Czynniki powinny posiadać dobre właściwości termodynamiczne, nie powodować korozji, a także być bezpieczne dla środowiska naturalnego i człowieka. Czym właściwie jest czynnik chłodniczy? Czytaj dalej!

Czytaj więcej

Klimatyzacja Multi Split – co musisz wiedzieć przed jej zakupem?

Wybór odpowiedniego klimatyzatora to nie takie proste zadanie! Inny system będzie odpowiedni w domu, w biurze, a jeszcze inny w hali przemysłowej. W wielu przypadkach doskonałym rozwiązaniem będzie klimatyzacja typu Multi Split. Jest to alternatywa dla centralnego systemu klimatyzacji. Dowiedz się, czym jest system Multi Split, jak działa i w jakich pomieszczeniach się sprawdzi.

Czytaj więcej

Klimatyzacja a zdrowie – jak wpływa na organizm?

 

Klimatyzacja negatywnie wpływa na nasze zdrowie, szkodzi mu, przyczynia się do powstawania chorób oraz złego samopoczucia – takie stwierdzenia często padają w kontekście stosowania tego urządzenia. Czy są one prawdziwe? Dowiedz się z naszego artykułu, jak klimatyzacja wpływa na nasze zdrowie.

Czytaj więcej

Gdzie zamontować klimatyzację?

 

Fala upałów daje się wszystkim we znaki. Poszukujemy różnych sposobów, aby się ochłodzić – kąpiele w jeziorze, chłodne napoje, czy też używanie wiatraków. W domu lub w biurze niezbędnym urządzeniem w okresie letnim jest oczywiście klimatyzacja. Jej użytkowanie ma duży wpływ na nasze samopoczucie oraz komfort, szczególnie podczas dni z wysoką temperaturą. Podpowiadamy, w jakim miejscu najlepiej zamontować klimatyzację, aby prawidłowo pełniła swoje funkcje!

Czytaj więcej